Матејче

чисто небо

17°

Изгрејсонце06:25

Зајдисонце18:24

Се осеќа15 °

Притисок1019 hPa

Влажност41%

УВ индекс1

Облачност2%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер300

Временска прогноза за Матејче во наредните 7 дена

Пон 27 32° /15° слаб дожд 30
Вто 28 25° /16° слаб дожд 48
Сре 29 19° /14° слаб дожд 98
Чет 30 17° /14° слаб дожд 100
Пет 01 20° /11° облачно 100
Саб 02 20° /10° облачно 39
Нед 03 22° /9° чисто небо 0