Матејче

чисто небо

28°

Изгрејсонце05:01

Зајдисонце20:13

Се осеќа28 °

Притисок1015 hPa

Влажност48%

УВ индекс4

Облачност8%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер148

Временска прогноза за Матејче во наредните 7 дена

Саб 02 33° /18° умерен дожд 10
Нед 03 31° /18° чисто небо 3
Пон 04 32° /20° слаб дожд 0
Вто 05 33° /19° чисто небо 0
Сре 06 33° /19° чисто небо 7
Чет 07 32° /19° слаб дожд 48
Пет 08 25° /17° слаб дожд 77