Маврово и ростуша

чисто небо

25°

Изгрејсонце05:06

Зајдисонце20:15

Се осеќа25 °

Притисок1016 hPa

Влажност53%

УВ индекс4

Облачност2%

Прегледност10000

Брзина на ветер0

Насока на ветер297

Временска прогноза за Маврово и ростуша во наредните 7 дена

Саб 02 29° /18° слаб дожд 0
Нед 03 28° /18° слаб дожд 32
Пон 04 29° /19° слаб дожд 5
Вто 05 29° /18° слаб дожд 0
Сре 06 29° /18° чисто небо 4
Чет 07 28° /17° умерен дожд 24
Пет 08 24° /16° умерен дожд 59