Маврово и ростуша

мала облачност

-12°

Изгрејсонце06:57

Зајдисонце16:40

Се осеќа-16 °

Притисок1031 hPa

Влажност89%

УВ индекс0

Облачност18%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер28

Временска прогноза за Маврово и ростуша во наредните 7 дена

Пон 24 -5° /-14° облачно 38
Вто 25 -2° /-14° чисто небо 0
Сре 26 /-9° чисто небо 6
Чет 27 /-6° мала облачност 15
Пет 28 /-4° чисто небо 9
Саб 29 /-2° Снег 100
Нед 30 /-5° слаб снег 72