Мешеишта

чисто небо

-9°

Изгрејсонце06:55

Зајдисонце16:41

Се осеќа-15 °

Притисок1029 hPa

Влажност81%

УВ индекс0

Облачност8%

Прегледност10000

Брзина на ветер3

Насока на ветер16

Временска прогноза за Мешеишта во наредните 7 дена

Пон 24 -4° /-11° облачно 34
Вто 25 -1° /-11° чисто небо 2
Сре 26 /-8° чисто небо 1
Чет 27 /-4° мала облачност 11
Пет 28 /-2° чисто небо 9
Саб 29 /1° слаб снег 100
Нед 30 /-2° слаб снег 100