Мешеишта

чисто небо

16°

Изгрејсонце06:28

Зајдисонце18:28

Се осеќа14 °

Притисок1020 hPa

Влажност42%

УВ индекс1

Облачност6%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер346

Временска прогноза за Мешеишта во наредните 7 дена

Пон 27 28° /15° облачно 42
Вто 28 25° /16° слаб дожд 61
Сре 29 19° /15° умерен дожд 71
Чет 30 15° /13° слаб дожд 100
Пет 01 15° /10° слаб дожд 98
Саб 02 16° /9° облачно 26
Нед 03 20° /9° чисто небо 0