Миладиновци

мала облачност

31°

Изгрејсонце05:01

Зајдисонце20:12

Се осеќа31 °

Притисок1014 hPa

Влажност41%

УВ индекс4

Облачност13%

Прегледност10000

Брзина на ветер0

Насока на ветер2

Временска прогноза за Миладиновци во наредните 7 дена

Саб 02 35° /19° умерен дожд 9
Нед 03 33° /19° чисто небо 5
Пон 04 34° /21° слаб дожд 0
Вто 05 35° /20° слаб дожд 0
Сре 06 35° /20° чисто небо 8
Чет 07 34° /21° слаб дожд 30
Пет 08 26° /18° слаб дожд 72