Миравци

мала облачност

16°

Изгрејсонце05:05

Зајдисонце19:49

Се осеќа16 °

Притисок1011 hPa

Влажност86%

УВ индекс3

Облачност13%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер321

Временска прогноза за Миравци во наредните 7 дена

Вто 24 30° /16° слаб дожд 78
Сре 25 31° /17° слаб дожд 0
Чет 26 34° /18° слаб дожд 21
Пет 27 34° /20° слаб дожд 12
Саб 28 32° /19° слаб дожд 2
Нед 29 28° /16° умерен дожд 17
Пон 30 27° /14° чисто небо 1