Миравци

слаб снег

Изгрејсонце06:42

Зајдисонце16:01

Се осеќа-2 °

Притисок1008 hPa

Влажност83%

УВ индекс0

Облачност93%

Прегледност10000

Брзина на ветер8

Насока на ветер316

Временска прогноза за Миравци во наредните 7 дена

Сре 08 /2° слаб снег 14
Чет 09 10° /2° слаб дожд 33
Пет 10 13° /7° слаб дожд 30
Саб 11 11° /7° умерен дожд 100
Нед 12 11° /8° слаб дожд 100
Пон 13 /3° слаб снег 69
Вто 14 /0° Снег 100