Мислешево

чисто небо

-8°

Изгрејсонце06:55

Зајдисонце16:41

Се осеќа-14 °

Притисок1028 hPa

Влажност79%

УВ индекс0

Облачност5%

Прегледност10000

Брзина на ветер3

Насока на ветер18

Временска прогноза за Мислешево во наредните 7 дена

Пон 24 -3° /-10° облачно 30
Вто 25 -1° /-10° чисто небо 1
Сре 26 /-7° чисто небо 2
Чет 27 /-4° мала облачност 12
Пет 28 /-1° чисто небо 9
Саб 29 /1° слаб снег 100
Нед 30 /-1° слаб снег 98