Могила

мала облачност

15°

Изгрејсонце05:09

Зајдисонце19:52

Се осеќа14 °

Притисок1011 hPa

Влажност89%

УВ индекс3

Облачност13%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер250

Временска прогноза за Могила во наредните 7 дена

Вто 24 28° /14° чисто небо 6
Сре 25 30° /15° мала облачност 11
Чет 26 30° /16° облачно 76
Пет 27 30° /16° слаб дожд 11
Саб 28 30° /16° облачно 39
Нед 29 25° /15° умерен дожд 3
Пон 30 24° /12° слаб дожд 35