Морани

мала облачност

29°

Изгрејсонце05:02

Зајдисонце20:12

Се осеќа29 °

Притисок1015 hPa

Влажност48%

УВ индекс4

Облачност19%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер62

Временска прогноза за Морани во наредните 7 дена

Саб 02 34° /20° дожд со силен интензитет 7
Нед 03 33° /19° слаб дожд 14
Пон 04 34° /21° слаб дожд 1
Вто 05 34° /20° чисто небо 0
Сре 06 34° /21° чисто небо 7
Чет 07 31° /21° слаб дожд 16
Пет 08 27° /18° слаб дожд 46