Мулеза

слаб снег

-11°

Изгрејсонце06:56

Зајдисонце16:39

Се осеќа-14 °

Притисок1030 hPa

Влажност97%

УВ индекс0

Облачност95%

Прегледност610

Брзина на ветер2

Насока на ветер19

Временска прогноза за Мулеза во наредните 7 дена

Пон 24 -8° /-16° слаб снег 97
Вто 25 -5° /-16° чисто небо 0
Сре 26 /-12° чисто небо 10
Чет 27 /-9° мала облачност 12
Пет 28 /-5° чисто небо 9
Саб 29 -1° /-4° слаб снег 100
Нед 30 -2° /-6° слаб снег 89