Мулеза

чисто небо

14°

Изгрејсонце06:27

Зајдисонце18:27

Се осеќа12 °

Притисок1019 hPa

Влажност41%

УВ индекс1

Облачност0%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер234

Временска прогноза за Мулеза во наредните 7 дена

Пон 27 29° /13° облачно 44
Вто 28 22° /13° слаб дожд 46
Сре 29 16° /10° слаб дожд 100
Чет 30 12° /10° умерен дожд 100
Пет 01 13° /9° облачно 100
Саб 02 16° /6° облачно 32
Нед 03 19° /7° чисто небо 0