Муртино

чисто небо

34°

Изгрејсонце04:59

Зајдисонце20:06

Се осеќа33 °

Притисок1014 hPa

Влажност29%

УВ индекс4

Облачност3%

Прегледност10000

Брзина на ветер3

Насока на ветер184

Временска прогноза за Муртино во наредните 7 дена

Саб 02 36° /21° слаб дожд 8
Нед 03 34° /20° слаб дожд 1
Пон 04 35° /20° чисто небо 2
Вто 05 37° /21° чисто небо 0
Сре 06 37° /21° мала облачност 21
Чет 07 36° /21° слаб дожд 29
Пет 08 32° /19° слаб дожд 7