Неготино

слаб снег

-7°

Изгрејсонце06:57

Зајдисонце16:39

Се осеќа-10 °

Притисок1030 hPa

Влажност95%

УВ индекс0

Облачност89%

Прегледност459

Брзина на ветер2

Насока на ветер350

Временска прогноза за Неготино во наредните 7 дена

Пон 24 -5° /-13° слаб снег 85
Вто 25 -2° /-13° чисто небо 0
Сре 26 /-7° облачно 30
Чет 27 /-6° облачно 31
Пет 28 /-2° чисто небо 9
Саб 29 /-2° Снег 100
Нед 30 /-5° слаб снег 73