Нераште

облачно

15°

Изгрејсонце05:08

Зајдисонце19:56

Се осеќа14 °

Притисок1011 hPa

Влажност86%

УВ индекс2

Облачност30%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер271

Временска прогноза за Нераште во наредните 7 дена

Вто 24 28° /15° слаб дожд 12
Сре 25 30° /16° облачно 29
Чет 26 30° /18° слаб дожд 13
Пет 27 29° /18° слаб дожд 13
Саб 28 28° /17° слаб дожд 87
Нед 29 21° /13° умерен дожд 46
Пон 30 23° /10° слаб дожд 50