Новаци

чисто небо

30°

Изгрејсонце05:05

Зајдисонце20:10

Се осеќа29 °

Притисок1015 hPa

Влажност42%

УВ индекс4

Облачност8%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер13

Временска прогноза за Новаци во наредните 7 дена

Саб 02 33° /18° умерен дожд 2
Нед 03 31° /17° слаб дожд 7
Пон 04 32° /19° слаб дожд 3
Вто 05 33° /19° слаб дожд 0
Сре 06 33° /17° слаб дожд 10
Чет 07 33° /17° слаб дожд 10
Пет 08 30° /16° слаб дожд 1