Новаци

облачно

11°

Изгрејсонце05:23

Зајдисонце19:37

Се осеќа10 °

Притисок1021 hPa

Влажност78%

УВ индекс2

Облачност60%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер24

Временска прогноза за Новаци во наредните 7 дена

Нед 09 19° /6° мала облачност 17
Пон 10 21° /8° мала облачност 20
Вто 11 22° /10° чисто небо 0
Сре 12 24° /11° облачно 70
Чет 13 21° /9° чисто небо 3
Пет 14 21° /7° мала облачност 12
Саб 15 24° /9° облачно 81