Ново Село

чисто небо

32°

Изгрејсонце04:58

Зајдисонце20:05

Се осеќа31 °

Притисок1015 hPa

Влажност36%

УВ индекс4

Облачност1%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер174

Временска прогноза за Ново Село во наредните 7 дена

Саб 02 35° /21° слаб дожд 7
Нед 03 34° /20° чисто небо 2
Пон 04 35° /21° чисто небо 2
Вто 05 36° /21° чисто небо 0
Сре 06 36° /21° мала облачност 21
Чет 07 34° /21° слаб дожд 19
Пет 08 32° /19° слаб дожд 7