Облешево

чисто небо

34°

Изгрејсонце04:59

Зајдисонце20:09

Се осеќа33 °

Притисок1014 hPa

Влажност29%

УВ индекс4

Облачност4%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер282

Временска прогноза за Облешево во наредните 7 дена

Саб 02 35° /20° умерен дожд 11
Нед 03 32° /19° чисто небо 6
Пон 04 35° /21° чисто небо 1
Вто 05 35° /21° чисто небо 0
Сре 06 36° /21° облачно 49
Чет 07 35° /20° слаб дожд 80
Пет 08 29° /19° слаб дожд 52