Обршани

чисто небо

10°

Изгрејсонце06:01

Зајдисонце19:09

Се осеќа8 °

Притисок1024 hPa

Влажност55%

УВ индекс2

Облачност0%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер136

Временска прогноза за Обршани во наредните 7 дена

Пон 12 20° /6° облачно 47
Вто 13 18° /8° слаб дожд 99
Сре 14 13° /5° слаб дожд 100
Чет 15 13° /5° слаб дожд 87
Пет 16 12° /4° облачно 87
Саб 17 /5° слаб дожд 100
Нед 18 /7° слаб дожд 100