Обршани

мала облачност

14°

Изгрејсонце05:09

Зајдисонце19:53

Се осеќа14 °

Притисок1011 hPa

Влажност90%

УВ индекс3

Облачност14%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер265

Временска прогноза за Обршани во наредните 7 дена

Вто 24 28° /14° чисто небо 6
Сре 25 30° /14° мала облачност 15
Чет 26 30° /15° слаб дожд 66
Пет 27 30° /16° слаб дожд 10
Саб 28 30° /15° облачно 48
Нед 29 23° /14° умерен дожд 16
Пон 30 24° /12° слаб дожд 41