Огњаци

чисто небо

19°

Изгрејсонце06:25

Зајдисонце18:24

Се осеќа17 °

Притисок1019 hPa

Влажност39%

УВ индекс1

Облачност3%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер284

Временска прогноза за Огњаци во наредните 7 дена

Пон 27 33° /17° слаб дожд 26
Вто 28 27° /18° слаб дожд 53
Сре 29 20° /16° слаб дожд 100
Чет 30 19° /16° слаб дожд 100
Пет 01 21° /15° слаб дожд 100
Саб 02 22° /14° облачно 31
Нед 03 24° /11° чисто небо 0