Охрид

чисто небо

-7°

Изгрејсонце06:55

Зајдисонце16:41

Се осеќа-12 °

Притисок1028 hPa

Влажност78%

УВ индекс0

Облачност8%

Прегледност10000

Брзина на ветер4

Насока на ветер29

Временска прогноза за Охрид во наредните 7 дена

Пон 24 -3° /-8° облачно 39
Вто 25 -1° /-9° чисто небо 5
Сре 26 /-6° чисто небо 2
Чет 27 /-3° мала облачност 13
Пет 28 /0° мала облачност 11
Саб 29 /2° слаб снег 100
Нед 30 /0° слаб снег 98