Охрид

чисто небо

26°

Изгрејсонце05:07

Зајдисонце20:13

Се осеќа26 °

Притисок1017 hPa

Влажност53%

УВ индекс4

Облачност4%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер184

Временска прогноза за Охрид во наредните 7 дена

Саб 02 30° /19° слаб дожд 0
Нед 03 28° /19° облачно 65
Пон 04 30° /21° слаб дожд 0
Вто 05 29° /19° умерен дожд 0
Сре 06 30° /19° чисто небо 4
Чет 07 28° /19° слаб дожд 12
Пет 08 27° /18° умерен дожд 4