Октиси

чисто небо

-10°

Изгрејсонце06:56

Зајдисонце16:41

Се осеќа-16 °

Притисок1029 hPa

Влажност84%

УВ индекс0

Облачност5%

Прегледност10000

Брзина на ветер3

Насока на ветер23

Временска прогноза за Октиси во наредните 7 дена

Пон 24 -4° /-12° облачно 29
Вто 25 -1° /-12° чисто небо 1
Сре 26 /-8° чисто небо 4
Чет 27 /-5° чисто небо 10
Пет 28 /-2° чисто небо 9
Саб 29 /0° слаб снег 100
Нед 30 /-2° слаб снег 96