Октиси

чисто небо

27°

Изгрејсонце05:08

Зајдисонце20:14

Се осеќа27 °

Притисок1016 hPa

Влажност50%

УВ индекс4

Облачност4%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер187

Временска прогноза за Октиси во наредните 7 дена

Саб 02 30° /18° чисто небо 0
Нед 03 28° /18° слаб дожд 90
Пон 04 30° /19° слаб дожд 0
Вто 05 29° /17° слаб дожд 0
Сре 06 30° /17° чисто небо 4
Чет 07 29° /17° слаб дожд 21
Пет 08 27° /16° умерен дожд 12