Општина Арачиново

мала облачност

30°

Изгрејсонце05:01

Зајдисонце20:13

Се осеќа29 °

Притисок1014 hPa

Влажност41%

УВ индекс4

Облачност15%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер114

Временска прогноза за Општина Арачиново во наредните 7 дена

Саб 02 33° /18° умерен дожд 9
Нед 03 31° /17° чисто небо 4
Пон 04 32° /19° слаб дожд 0
Вто 05 33° /19° слаб дожд 0
Сре 06 33° /19° чисто небо 7
Чет 07 33° /19° слаб дожд 32
Пет 08 25° /16° слаб дожд 70