Општина Делчево

чисто небо

29°

Изгрејсонце04:57

Зајдисонце20:08

Се осеќа27 °

Притисок1014 hPa

Влажност30%

УВ индекс4

Облачност0%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер63

Временска прогноза за Општина Делчево во наредните 7 дена

Саб 02 31° /16° слаб дожд 7
Нед 03 30° /15° чисто небо 7
Пон 04 31° /15° чисто небо 1
Вто 05 31° /15° чисто небо 0
Сре 06 31° /15° облачно 47
Чет 07 30° /15° слаб дожд 69
Пет 08 26° /14° слаб дожд 24