Општина Карпош

облачно

31°

Изгрејсонце05:02

Зајдисонце20:13

Се осеќа31 °

Притисок1014 hPa

Влажност43%

УВ индекс4

Облачност51%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер95

Временска прогноза за Општина Карпош во наредните 7 дена

Саб 02 35° /19° дожд со силен интензитет 6
Нед 03 33° /19° чисто небо 8
Пон 04 34° /21° слаб дожд 0
Вто 05 34° /20° слаб дожд 1
Сре 06 35° /21° чисто небо 7
Чет 07 34° /20° слаб дожд 9
Пет 08 27° /18° слаб дожд 58