Општина Кичево

облачно

-9°

Изгрејсонце06:55

Зајдисонце16:39

Се осеќа-12 °

Притисок1030 hPa

Влажност94%

УВ индекс0

Облачност50%

Прегледност8180

Брзина на ветер2

Насока на ветер346

Временска прогноза за Општина Кичево во наредните 7 дена

Пон 24 -4° /-12° облачно 65
Вто 25 -1° /-12° чисто небо 1
Сре 26 /-9° чисто небо 6
Чет 27 /-5° мала облачност 12
Пет 28 /-2° чисто небо 10
Саб 29 /0° слаб снег 100
Нед 30 /-2° слаб снег 99