Општина Кичево

чисто небо

28°

Изгрејсонце05:05

Зајдисонце20:13

Се осеќа28 °

Притисок1016 hPa

Влажност46%

УВ индекс4

Облачност9%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер57

Временска прогноза за Општина Кичево во наредните 7 дена

Саб 02 31° /18° слаб дожд 0
Нед 03 29° /18° слаб дожд 33
Пон 04 31° /19° слаб дожд 2
Вто 05 31° /18° слаб дожд 0
Сре 06 31° /18° чисто небо 2
Чет 07 29° /18° умерен дожд 8
Пет 08 26° /16° дожд со силен интензитет 24