Општина Кочани

чисто небо

29°

Изгрејсонце04:58

Зајдисонце20:09

Се осеќа28 °

Притисок1015 hPa

Влажност35%

УВ индекс4

Облачност1%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер221

Временска прогноза за Општина Кочани во наредните 7 дена

Саб 02 31° /17° умерен дожд 11
Нед 03 29° /17° чисто небо 4
Пон 04 31° /18° чисто небо 0
Вто 05 32° /18° чисто небо 0
Сре 06 32° /18° облачно 55
Чет 07 31° /17° слаб дожд 87
Пет 08 26° /16° слаб дожд 55