Општина Крушево

мала облачност

25°

Изгрејсонце05:05

Зајдисонце20:12

Се осеќа24 °

Притисок1016 hPa

Влажност46%

УВ индекс4

Облачност14%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер74

Временска прогноза за Општина Крушево во наредните 7 дена

Саб 02 31° /16° слаб дожд 0
Нед 03 29° /15° слаб дожд 23
Пон 04 30° /17° слаб дожд 0
Вто 05 31° /16° слаб дожд 0
Сре 06 30° /16° слаб дожд 2
Чет 07 29° /16° умерен дожд 19
Пет 08 26° /15° умерен дожд 7