Општина Крушево

слаб снег

-9°

Изгрејсонце06:54

Зајдисонце16:38

Се осеќа-12 °

Притисок1028 hPa

Влажност89%

УВ индекс0

Облачност57%

Прегледност1440

Брзина на ветер2

Насока на ветер336

Временска прогноза за Општина Крушево во наредните 7 дена

Пон 24 -5° /-12° слаб снег 74
Вто 25 -4° /-14° мала облачност 23
Сре 26 /-11° мала облачност 18
Чет 27 /-8° мала облачност 15
Пет 28 /-5° мала облачност 12
Саб 29 /-2° слаб снег 100
Нед 30 /-3° слаб снег 98