Општина Липково

облачно

-6°

Изгрејсонце06:54

Зајдисонце16:35

Се осеќа-11 °

Притисок1029 hPa

Влажност80%

УВ индекс0

Облачност71%

Прегледност10000

Брзина на ветер4

Насока на ветер328

Временска прогноза за Општина Липково во наредните 7 дена

Пон 24 -4° /-9° облачно 68
Вто 25 -4° /-11° мала облачност 21
Сре 26 /-8° облачно 55
Чет 27 /-5° облачно 54
Пет 28 /-3° мала облачност 11
Саб 29 /-2° слаб снег 100
Нед 30 /-3° облачно 59