Општина Липково

мала облачност

30°

Изгрејсонце05:00

Зајдисонце20:13

Се осеќа29 °

Притисок1014 hPa

Влажност42%

УВ индекс4

Облачност12%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер149

Временска прогноза за Општина Липково во наредните 7 дена

Саб 02 33° /18° умерен дожд 11
Нед 03 31° /17° чисто небо 2
Пон 04 31° /19° слаб дожд 0
Вто 05 33° /18° чисто небо 0
Сре 06 32° /18° чисто небо 6
Чет 07 31° /19° слаб дожд 56
Пет 08 24° /16° слаб дожд 80