Општина Пробиштип

облачно

19°

Изгрејсонце04:55

Зајдисонце20:09

Се осеќа18 °

Притисок1015 hPa

Влажност69%

УВ индекс0

Облачност34%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер333

Временска прогноза за Општина Пробиштип во наредните 7 дена

Нед 20 27° /14° слаб дожд 23
Пон 21 31° /16° дожд со силен интензитет 97
Вто 22 32° /16° слаб дожд 1
Сре 23 35° /20° слаб дожд 9
Чет 24 36° /21° слаб дожд 0
Пет 25 36° /21° слаб дожд 0
Саб 26 36° /19° слаб дожд 2