Општина Радовиш

мала облачност

14°

Изгрејсонце05:03

Зајдисонце19:49

Се осеќа13 °

Притисок1011 hPa

Влажност86%

УВ индекс3

Облачност14%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер45

Временска прогноза за Општина Радовиш во наредните 7 дена

Вто 24 27° /14° слаб дожд 73
Сре 25 28° /15° слаб дожд 0
Чет 26 30° /17° облачно 77
Пет 27 30° /18° слаб дожд 10
Саб 28 29° /17° слаб дожд 5
Нед 29 23° /14° умерен дожд 19
Пон 30 23° /11° чисто небо 3