Општина Штип

облачно

18°

Изгрејсонце04:56

Зајдисонце20:08

Се осеќа18 °

Притисок1014 hPa

Влажност67%

УВ индекс0

Облачност46%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер330

Временска прогноза за Општина Штип во наредните 7 дена

Нед 20 29° /15° мала облачност 24
Пон 21 33° /16° дожд со силен интензитет 97
Вто 22 33° /15° слаб дожд 3
Сре 23 36° /19° слаб дожд 6
Чет 24 38° /21° чисто небо 0
Пет 25 38° /20° слаб дожд 0
Саб 26 37° /18° слаб дожд 1