Општина Студеничани

облачно

25°

Изгрејсонце05:02

Зајдисонце20:13

Се осеќа25 °

Притисок1015 hPa

Влажност45%

УВ индекс4

Облачност53%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер54

Временска прогноза за Општина Студеничани во наредните 7 дена

Саб 02 28° /16° дожд со силен интензитет 6
Нед 03 27° /15° слаб дожд 25
Пон 04 28° /16° слаб дожд 2
Вто 05 28° /16° чисто небо 0
Сре 06 28° /16° чисто небо 6
Чет 07 26° /16° умерен дожд 13
Пет 08 21° /14° слаб дожд 35