Општина Студеничани

слаб снег

-9°

Изгрејсонце06:54

Зајдисонце16:37

Се осеќа-15 °

Притисок1029 hPa

Влажност83%

УВ индекс0

Облачност97%

Прегледност7468

Брзина на ветер4

Насока на ветер339

Временска прогноза за Општина Студеничани во наредните 7 дена

Пон 24 -7° /-13° слаб снег 87
Вто 25 -6° /-13° мала облачност 15
Сре 26 -1° /-10° облачно 30
Чет 27 -1° /-8° мала облачност 15
Пет 28 /-5° чисто небо 8
Саб 29 -1° /-5° слаб снег 100
Нед 30 -2° /-6° облачно 70