Општина Желино

облачно

-8°

Изгрејсонце06:56

Зајдисонце16:38

Се осеќа-11 °

Притисок1030 hPa

Влажност87%

УВ индекс0

Облачност73%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер343

Временска прогноза за Општина Желино во наредните 7 дена

Пон 24 -5° /-12° слаб снег 85
Вто 25 -3° /-13° чисто небо 3
Сре 26 /-8° мала облачност 17
Чет 27 /-6° мала облачност 12
Пет 28 /-3° чисто небо 9
Саб 29 /-2° слаб снег 100
Нед 30 /-4° слаб снег 52