Орашац

чисто небо

33°

Изгрејсонце05:00

Зајдисонце20:12

Се осеќа31 °

Притисок1014 hPa

Влажност32%

УВ индекс4

Облачност4%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер252

Временска прогноза за Орашац во наредните 7 дена

Саб 02 34° /19° умерен дожд 11
Нед 03 32° /18° чисто небо 1
Пон 04 33° /20° чисто небо 0
Вто 05 34° /19° чисто небо 0
Сре 06 35° /19° чисто небо 8
Чет 07 33° /20° умерен дожд 54
Пет 08 25° /17° слаб дожд 91