Орашац

облачно

-4°

Изгрејсонце06:53

Зајдисонце16:35

Се осеќа-9 °

Притисок1028 hPa

Влажност72%

УВ индекс0

Облачност46%

Прегледност10000

Брзина на ветер4

Насока на ветер337

Временска прогноза за Орашац во наредните 7 дена

Пон 24 -1° /-6° облачно 44
Вто 25 -2° /-8° облачно 25
Сре 26 /-6° облачно 75
Чет 27 /-3° облачно 65
Пет 28 /-1° мала облачност 14
Саб 29 /-1° облачно 100
Нед 30 /-2° облачно 61