Оровник

чисто небо

15°

Изгрејсонце05:12

Зајдисонце19:55

Се осеќа14 °

Притисок1012 hPa

Влажност82%

УВ индекс3

Облачност0%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер293

Временска прогноза за Оровник во наредните 7 дена

Вто 24 25° /14° чисто небо 6
Сре 25 26° /16° мала облачност 13
Чет 26 27° /16° облачно 54
Пет 27 27° /17° слаб дожд 10
Саб 28 26° /16° слаб дожд 37
Нед 29 24° /14° умерен дожд 2
Пон 30 22° /12° облачно 65