Осломеј

мала облачност

28°

Изгрејсонце05:05

Зајдисонце20:13

Се осеќа27 °

Притисок1015 hPa

Влажност45%

УВ индекс4

Облачност21%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер55

Временска прогноза за Осломеј во наредните 7 дена

Саб 02 31° /18° слаб дожд 0
Нед 03 29° /17° слаб дожд 26
Пон 04 31° /19° слаб дожд 8
Вто 05 31° /18° слаб дожд 0
Сре 06 31° /17° чисто небо 2
Чет 07 29° /17° умерен дожд 11
Пет 08 25° /16° умерен дожд 27