Осломеј

облачно

-9°

Изгрејсонце06:55

Зајдисонце16:39

Се осеќа-12 °

Притисок1030 hPa

Влажност95%

УВ индекс0

Облачност53%

Прегледност7544

Брзина на ветер2

Насока на ветер347

Временска прогноза за Осломеј во наредните 7 дена

Пон 24 -5° /-12° слаб снег 75
Вто 25 -2° /-13° чисто небо 1
Сре 26 /-9° чисто небо 8
Чет 27 /-6° мала облачност 12
Пет 28 /-3° чисто небо 10
Саб 29 /-1° слаб снег 100
Нед 30 /-3° слаб снег 96