Отља

облачно

-5°

Изгрејсонце06:54

Зајдисонце16:35

Се осеќа-9 °

Притисок1029 hPa

Влажност78%

УВ индекс0

Облачност94%

Прегледност10000

Брзина на ветер4

Насока на ветер322

Временска прогноза за Отља во наредните 7 дена

Пон 24 -3° /-8° облачно 71
Вто 25 -3° /-10° мала облачност 20
Сре 26 /-7° облачно 52
Чет 27 /-5° облачно 51
Пет 28 /-3° мала облачност 11
Саб 29 /-2° слаб снег 100
Нед 30 /-2° облачно 57