Патец

слаб снег

-10°

Изгрејсонце06:55

Зајдисонце16:39

Се осеќа-14 °

Притисок1029 hPa

Влажност90%

УВ индекс0

Облачност58%

Прегледност3193

Брзина на ветер2

Насока на ветер341

Временска прогноза за Патец во наредните 7 дена

Пон 24 -6° /-14° слаб снег 75
Вто 25 -4° /-14° чисто небо 6
Сре 26 /-11° мала облачност 17
Чет 27 /-8° мала облачност 13
Пет 28 /-5° чисто небо 10
Саб 29 /-3° слаб снег 100
Нед 30 -1° /-4° слаб снег 97