Патец

мала облачност

25°

Изгрејсонце05:05

Зајдисонце20:13

Се осеќа24 °

Притисок1016 hPa

Влажност49%

УВ индекс4

Облачност21%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер46

Временска прогноза за Патец во наредните 7 дена

Саб 02 29° /15° слаб дожд 0
Нед 03 27° /15° слаб дожд 33
Пон 04 29° /16° слаб дожд 3
Вто 05 29° /16° слаб дожд 0
Сре 06 29° /15° чисто небо 2
Чет 07 27° /16° умерен дожд 18
Пет 08 23° /14° умерен дожд 17