Пехчево

чисто небо

28°

Изгрејсонце04:57

Зајдисонце20:06

Се осеќа27 °

Притисок1015 hPa

Влажност36%

УВ индекс4

Облачност0%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер7

Временска прогноза за Пехчево во наредните 7 дена

Саб 02 29° /16° слаб дожд 6
Нед 03 28° /15° чисто небо 4
Пон 04 28° /15° чисто небо 2
Вто 05 30° /15° чисто небо 0
Сре 06 30° /15° облачно 50
Чет 07 29° /15° слаб дожд 42
Пет 08 26° /13° слаб дожд 12