Пехчево

облачно

-9°

Изгрејсонце06:48

Зајдисонце16:31

Се осеќа-14 °

Притисок1028 hPa

Влажност93%

УВ индекс0

Облачност97%

Прегледност3537

Брзина на ветер3

Насока на ветер1

Временска прогноза за Пехчево во наредните 7 дена

Пон 24 -6° /-11° облачно 83
Вто 25 -5° /-12° облачно 40
Сре 26 -1° /-11° облачно 41
Чет 27 /-8° облачно 54
Пет 28 /-5° чисто небо 7
Саб 29 /-4° слаб снег 100
Нед 30 /-5° облачно 82