Петровец

облачно

11°

Изгрејсонце05:20

Зајдисонце19:39

Се осеќа9 °

Притисок1022 hPa

Влажност67%

УВ индекс2

Облачност53%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер327

Временска прогноза за Петровец во наредните 7 дена

Нед 09 21° /7° чисто небо 6
Пон 10 23° /9° мала облачност 22
Вто 11 24° /11° чисто небо 2
Сре 12 24° /11° слаб дожд 89
Чет 13 23° /10° слаб дожд 38
Пет 14 23° /9° слаб дожд 10
Саб 15 26° /11° мала облачност 11