Пирава

мала облачност

16°

Изгрејсонце05:04

Зајдисонце19:48

Се осеќа15 °

Притисок1010 hPa

Влажност85%

УВ индекс3

Облачност12%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер343

Временска прогноза за Пирава во наредните 7 дена

Вто 24 30° /16° слаб дожд 82
Сре 25 31° /16° слаб дожд 0
Чет 26 34° /18° мала облачност 24
Пет 27 34° /19° слаб дожд 12
Саб 28 32° /18° слаб дожд 2
Нед 29 28° /16° умерен дожд 11
Пон 30 27° /14° чисто небо 0