Пирок

облачно

11°

Изгрејсонце05:23

Зајдисонце19:41

Се осеќа10 °

Притисок1022 hPa

Влажност84%

УВ индекс1

Облачност67%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер29

Временска прогноза за Пирок во наредните 7 дена

Нед 09 20° /8° чисто небо 1
Пон 10 22° /11° облачно 45
Вто 11 22° /13° слаб дожд 65
Сре 12 20° /10° слаб дожд 30
Чет 13 18° /10° слаб дожд 64
Пет 14 19° /10° слаб дожд 65
Саб 15 23° /11° облачно 85