Пирок

слаб дожд

28°

Изгрејсонце05:04

Зајдисонце20:15

Се осеќа28 °

Притисок1017 hPa

Влажност54%

УВ индекс4

Облачност54%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер98

Временска прогноза за Пирок во наредните 7 дена

Саб 02 31° /21° умерен дожд 3
Нед 03 30° /20° слаб дожд 22
Пон 04 30° /21° слаб дожд 15
Вто 05 31° /21° слаб дожд 0
Сре 06 30° /20° слаб дожд 5
Чет 07 29° /19° умерен дожд 22
Пет 08 24° /18° слаб дожд 71