Пласница

мала облачност

28°

Изгрејсонце05:05

Зајдисонце20:13

Се осеќа27 °

Притисок1015 hPa

Влажност43%

УВ индекс4

Облачност13%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер51

Временска прогноза за Пласница во наредните 7 дена

Саб 02 31° /17° чисто небо 0
Нед 03 29° /17° слаб дожд 32
Пон 04 31° /18° слаб дожд 0
Вто 05 31° /18° слаб дожд 0
Сре 06 31° /17° чисто небо 2
Чет 07 29° /18° умерен дожд 18
Пет 08 26° /16° умерен дожд 9