Пласница

облачно

-9°

Изгрејсонце06:55

Зајдисонце16:39

Се осеќа-13 °

Притисок1029 hPa

Влажност92%

УВ индекс0

Облачност32%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер333

Временска прогноза за Пласница во наредните 7 дена

Пон 24 -4° /-11° слаб снег 72
Вто 25 -2° /-12° чисто небо 9
Сре 26 /-9° мала облачност 17
Чет 27 /-6° мала облачност 13
Пет 28 /-3° мала облачност 11
Саб 29 /-1° Дожд со снег 100
Нед 30 /-2° слаб снег 98