Подареш

мала облачност

20°

Изгрејсонце04:55

Зајдисонце20:07

Се осеќа19 °

Притисок1014 hPa

Влажност69%

УВ индекс0

Облачност21%

Прегледност10000

Брзина на ветер3

Насока на ветер322

Временска прогноза за Подареш во наредните 7 дена

Нед 20 29° /16° слаб дожд 8
Пон 21 33° /17° дожд со силен интензитет 99
Вто 22 34° /17° слаб дожд 0
Сре 23 36° /21° слаб дожд 4
Чет 24 37° /23° чисто небо 0
Пет 25 37° /22° слаб дожд 0
Саб 26 37° /21° слаб дожд 3