Порој

мала облачност

10°

Изгрејсонце05:23

Зајдисонце19:41

Се осеќа9 °

Притисок1022 hPa

Влажност82%

УВ индекс1

Облачност22%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер0

Временска прогноза за Порој во наредните 7 дена

Нед 09 19° /7° чисто небо 3
Пон 10 21° /9° облачно 27
Вто 11 22° /12° слаб дожд 7
Сре 12 22° /12° слаб дожд 51
Чет 13 19° /10° слаб дожд 51
Пет 14 20° /9° слаб дожд 40
Саб 15 24° /11° облачно 54