Прилеп

мала облачност

30°

Изгрејсонце05:03

Зајдисонце20:10

Се осеќа29 °

Притисок1015 hPa

Влажност39%

УВ индекс4

Облачност18%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер5

Временска прогноза за Прилеп во наредните 7 дена

Саб 02 33° /17° умерен дожд 2
Нед 03 31° /16° слаб дожд 8
Пон 04 32° /18° слаб дожд 0
Вто 05 33° /18° слаб дожд 0
Сре 06 33° /17° чисто небо 9
Чет 07 32° /17° умерен дожд 7
Пет 08 28° /16° слаб дожд 4