Присојница

чисто небо

26°

Изгрејсонце05:06

Зајдисонце20:15

Се осеќа26 °

Притисок1016 hPa

Влажност48%

УВ индекс4

Облачност2%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер315

Временска прогноза за Присојница во наредните 7 дена

Саб 02 28° /17° чисто небо 0
Нед 03 27° /17° слаб дожд 34
Пон 04 28° /18° слаб дожд 4
Вто 05 28° /17° слаб дожд 0
Сре 06 28° /17° чисто небо 4
Чет 07 27° /16° слаб дожд 23
Пет 08 23° /15° умерен дожд 57