Присојница

облачно

Изгрејсонце05:25

Зајдисонце19:42

Се осеќа7 °

Притисок1021 hPa

Влажност85%

УВ индекс1

Облачност55%

Прегледност10000

Брзина на ветер3

Насока на ветер64

Временска прогноза за Присојница во наредните 7 дена

Нед 09 19° /6° чисто небо 4
Пон 10 21° /9° мала облачност 19
Вто 11 22° /10° слаб дожд 24
Сре 12 17° /8° слаб дожд 39
Чет 13 14° /7° слаб дожд 57
Пет 14 15° /7° слаб дожд 69
Саб 15 20° /7° облачно 55