Пробиштип

чисто небо

29°

Изгрејсонце04:59

Зајдисонце20:10

Се осеќа28 °

Притисок1014 hPa

Влажност39%

УВ индекс4

Облачност2%

Прегледност10000

Брзина на ветер3

Насока на ветер235

Временска прогноза за Пробиштип во наредните 7 дена

Саб 02 33° /19° умерен дожд 13
Нед 03 31° /18° чисто небо 2
Пон 04 32° /19° чисто небо 0
Вто 05 33° /19° чисто небо 0
Сре 06 33° /19° облачно 33
Чет 07 33° /19° слаб дожд 94
Пет 08 25° /17° слаб дожд 99