Пршовце

облачно

28°

Изгрејсонце05:03

Зајдисонце20:15

Се осеќа28 °

Притисок1016 hPa

Влажност51%

УВ индекс3

Облачност63%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер92

Временска прогноза за Пршовце во наредните 7 дена

Саб 02 32° /20° умерен дожд 5
Нед 03 30° /19° слаб дожд 14
Пон 04 30° /20° слаб дожд 10
Вто 05 32° /20° слаб дожд 1
Сре 06 32° /20° слаб дожд 4
Чет 07 29° /19° слаб дожд 17
Пет 08 24° /18° слаб дожд 72