Пршовце

чисто небо

19°

Изгрејсонце06:27

Зајдисонце18:26

Се осеќа17 °

Притисок1020 hPa

Влажност37%

УВ индекс1

Облачност3%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер276

Временска прогноза за Пршовце во наредните 7 дена

Пон 27 31° /18° облачно 41
Вто 28 25° /16° слаб дожд 14
Сре 29 19° /14° слаб дожд 99
Чет 30 15° /13° умерен дожд 100
Пет 01 18° /12° облачно 100
Саб 02 19° /9° мала облачност 23
Нед 03 22° /10° чисто небо 0