Радишани

облачно

30°

Изгрејсонце05:01

Зајдисонце20:13

Се осеќа30 °

Притисок1014 hPa

Влажност42%

УВ индекс3

Облачност29%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер98

Временска прогноза за Радишани во наредните 7 дена

Саб 02 34° /18° дожд со силен интензитет 7
Нед 03 32° /18° чисто небо 6
Пон 04 33° /20° слаб дожд 0
Вто 05 33° /19° слаб дожд 0
Сре 06 33° /19° чисто небо 7
Чет 07 33° /20° слаб дожд 26
Пет 08 26° /17° слаб дожд 64