Радолишта

чисто небо

-9°

Изгрејсонце06:56

Зајдисонце16:42

Се осеќа-14 °

Притисок1029 hPa

Влажност81%

УВ индекс0

Облачност4%

Прегледност10000

Брзина на ветер3

Насока на ветер22

Временска прогноза за Радолишта во наредните 7 дена

Пон 24 -4° /-11° облачно 35
Вто 25 -1° /-11° чисто небо 1
Сре 26 /-8° чисто небо 4
Чет 27 /-4° мала облачност 11
Пет 28 /-1° чисто небо 10
Саб 29 /1° слаб снег 100
Нед 30 /-1° слаб снег 96