Радолишта

чисто небо

25°

Изгрејсонце05:08

Зајдисонце20:14

Се осеќа25 °

Притисок1017 hPa

Влажност58%

УВ индекс4

Облачност8%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер163

Временска прогноза за Радолишта во наредните 7 дена

Саб 02 30° /18° чисто небо 0
Нед 03 28° /18° слаб дожд 88
Пон 04 30° /20° слаб дожд 0
Вто 05 29° /18° слаб дожд 0
Сре 06 30° /18° чисто небо 4
Чет 07 29° /18° слаб дожд 15
Пет 08 27° /16° умерен дожд 8