Радовиш

мала облачност

15°

Изгрејсонце05:04

Зајдисонце19:49

Се осеќа14 °

Притисок1011 hPa

Влажност86%

УВ индекс2

Облачност13%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер55

Временска прогноза за Радовиш во наредните 7 дена

Вто 24 28° /15° слаб дожд 70
Сре 25 29° /15° слаб дожд 0
Чет 26 31° /18° облачно 73
Пет 27 31° /19° слаб дожд 10
Саб 28 30° /17° слаб дожд 6
Нед 29 24° /15° умерен дожд 25
Пон 30 24° /12° чисто небо 3